(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nissan Qashqai (Nr 6597018)

Nissan Qashqai
Waga
Sztuk
Nissan Qashqai 2 Gen. (2013 - 2020) Crossover
Długość
437 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
159 cm
ok.
1528 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1528 kg
Dystans
1049 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Pontedeume

Od 28 wrz 2020 do 29 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, Cartagena

Od 30 wrz 2020 do 1 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.