(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Qashqai (Nr 7583952)

Nissan Qashqai
Waga
Sztuk
Nissan Qashqai 2 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Crossover
Długość
437 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
159 cm
ok.
1478 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1478 kg
Dystans
6613 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 10 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Nigeria, Lagos, Lagos

Od 18 kwi 2021 do 8 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.