(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Qashqai (Nr 7583997)

Nissan Qashqai
Waga
Sztuk
Nissan Qashqai 2 Gen. [restyling] (2017 - 2020) Crossover
Długość
437 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
159 cm
ok.
1478 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1478 kg
Dystans
6608 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 10 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Nigeria, Lagos, Lagos

Od 17 kwi 2021 do 1 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.