Nissan Qashqai (Nr 7634548)

Waga
Sztuk
Nissan Qashqai 1 Gen. (2007 - 2010) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
432 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1406 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1406 kg
Dystans
1042 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Helsingør

Od 10 kwi 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 10 kwi 2021 do 1 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.