Nissan Qasqai (Nr 6059780)

Marka i model:

Nissan Qashqai

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1176.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Hauts-De-France, Nanteuil-Le-Haudouin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Gorzów Wielkopolski

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.