Nissan Sentra (Nr 6472522)

Nissan Sentra
Waga Sztuk:
Nissan Sentra B17 (2013 - 2017) Sedan
Długość
461 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1237 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1237 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

Od 9 wrz 2020 do 23 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Ekwador, Pichincha, Quito

Od 16 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.