(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan Silvia (Nr 6743072)

Nissan Silvia
Waga
Sztuk
Nissan Silvia S13 (1988 - 1994) Coupe
Długość
447 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1090 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1090 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

26 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

10 mar 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.