(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nissan Skyline r34 (Nr 5646035)

Marka i model:

Nissan Skyline r34

Waga w kg (łączna):

1400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 232.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Lesko

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Nowe Brzesko

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.