Nissan Skyline R34 GTT (Nr 5948763)

Marka i model:

Nissan Skyline R34 GTT

Waga w kg (łączna):

1410

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 703.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Drenthe, Hoogeveen

19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Bad Krozingen

20 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.