(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan sunny (Nr 4554533)

Nissan sunny

Marka i model:

Nissan Sunny

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 504.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Fornells

9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant

15 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.