Nissan Terrano (Nr 6718655)

Nissan Terrano
Waga Sztuk:
Nissan Terrano R50 (1995 - 2004) SUV 5-Puertas
Długość
477 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
175 cm
ok. 1930 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1930 kg
Dystans: 4960 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nigeria, Lagos, Lagos

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.