(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan terrano corto (Nr 4541305)

Marka i model:

Nissan Terrano

Waga w kg (łączna):

1800.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1055.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Malgrat De Mar

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Monforte De Lemos

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.