(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 14:14

Nissan Vanette que no arranca pero puede moverse/arrastrarse (Nr 2749992)

Nissan Vanette que no arranca pero puede moverse/arrastrarse

Marka i model:

Nissan Vanette

Waga w kg (łączna):

1780.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 956.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barbastro, 22300, Hiszpania

Termin elastyczny