(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan X-Trail (Nr 6104383)

Nissan X-Trail

Marka i model:

Nissan X-Trail

Waga w kg (łączna):

2240

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5154.00 km

Adres i termin nadania

Kuwejt, العاصمة, Kuwejt

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.