Nissan X-Trail (Nr 6440175)

Nissan X-Trail
Waga Sztuk:
Nissan X-Trail T30 [restyling] (2004 - 2007) Crossover
Długość
451 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1515 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1515 kg
Dystans: 1393 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Dongen

Od 13 wrz 2020 do 19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.