(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Nissan X-Trail (Nr 7569131)

Nissan X-Trail
Waga
Sztuk
Nissan X-Trail T32 [restyling] (2017 - 2020) Crossover
Długość
469 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
174 cm
ok.
1549 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1549 kg
Dystans
2317 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.