(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Nissan X-Trail (Nr 7621857)

Nissan X-Trail
Waga
Sztuk
Nissan X-Trail T32 (2013 - 2020) Crossover
Długość
464 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
171 cm
ok.
1547 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1547 kg
Dystans
992 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Zell Am See

Od 6 kwi 2021 do 18 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 18 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.