(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Niu nqi (Nr 6735633)

Niu nqi
Waga Sztuk:
Niu nqi
Długość
110 cm
100 kg
1
Łączna waga: 100 kg
Dystans 1412 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 28 paź 2020 do 8 lis 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 9 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.