(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

No tiene (Nr 5745307)

No tiene

Marka i model:

Scooter maxi

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2429.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

12 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

16 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.