no_title (Nr 5674951)

no_title

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1764.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Jasło

Od 20 lut 2020 do 24 lut 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Lyon

1 mar 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przewiezienia nieduży towar, który nie potrzebuje wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania dużej przestrzeni, wówczas wzięcie takiej kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których waga przekracza 3,5 tony i pozostałe pojazdy spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki powinien być dopasowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Należy również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać ładunek. Istotna bywa również informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy również załadunek oraz rozładunek. Kluczowy jest także czas zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to często palety, narzędzia, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.