no_title (Nr 5742771)

no_title

Waga w kg (łączna):

1000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 2421.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Guaro

Od 22 sty 2020 do 21 lut 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, South Northamptonshire

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym i pracochłonnym procesem, ale kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie należy wykonać selekcję posiadanych mebli. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich mebli nadadzą się mocne pudła, które warto zakupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który często przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Nie zapomnijmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, np. porozdzielać naczynia na kilka pudeł, żeby prościej było je przenieść. Podpisanie każdego kartonu ułatwi przy wypakowywaniu mebli i aranżowaniu się w nowym domu. Pokaźne meble należy rozkręcić, aby zapobiec uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jak posiadamy materiały izolujące, takie jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej wrażliwe meble, a kiedy nie mamy folii, wówczas warto zastosować pledy, prześcieradła i obkleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Tymczasem małe meble owińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zamawiając transport należy poinformować firmę przeprowadzkową o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne problemy w podjeździe pod lokal. Dodatkowo warto poinformować, jeżeli pojawiają się szczególne wymagania dotyczące konkretnych mebli.

            Najciekawsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której tysiące specjalistycznych przewoźników oferuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz zabezpieczenie naszego majątku.