(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 11:47

.

(Nr 2319544)
.

Marka i model:

...

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2687.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Londyn, 10431, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Peshkopi, 8301, Albania

Termin elastyczny