(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

norton (Nr 4584945)

norton

Marka i model:

Norton

Waga w kg (łączna):

185

Budżet zlecenia [€]:

000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1122.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

20 maj 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Região Do Alentejo, Évora

22 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.