(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Norton z Exeter EX2 8RU do Sławków 41-260 (Nr 4320069)

Marka i model:

Norton

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1857.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Devon, Exeter

Od 8 maj 2019 do 11 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Sławków

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.