Nova motors (Nr 6140906)

Nova motors

Marka i model:

Nova Motors retro star

Waga w kg (łączna):

83

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2115.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

22 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

16 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.