(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Inne specjalnej ostrożności Dodano: 2018-05-25 11:20

objetos electronicos (Nr 2749156)

objetos electronicos

Długość [m]:

0.3

Szerokość [m]:

0.3

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

2.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1567.00 km

Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

    Za paczki, których transport zobowiązuje do specjalnej ostrożności uważa się przedmioty, które szybko ulegają uszkodzeniom oraz są kruche i nietrwałe. Kwalifikujemy do nich na przykład dekoracje, elementy szklane, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty zrobione z kruchych tworzyw. Wśród zazwyczaj przetransportowywanych rzeczy znajdziemy pianina, akwaria, szyby samochodowe, rzeźby, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

    Kwestia należytego osłonięcia przesyłki jest priorytetowa. Warto zastosować tworzywa zabezpieczające jak przykładowo: folia bąbelkowa, folia stretch oraz papier. Folii bąbelkowej i kartony dobrze jest zastosować do osłonięcia mniejszych rzeczy – można je dostać w markecie budowlanym lub w sklepach internetowych. Tymczasem folia stretch wykorzystywana będzie do zawinięcia całej rzeczy. Do zabezpieczenia paczki można wykorzystać również pledy, styropian, gazety, ręczniki oraz taśmy.

Koszt transportu przesyłki o specjalnej ostrożności

    koszt przewozu paczki, która jest nadzwyczajnej ostrożności zależy od ciężaru i formatów, a także od odcinka między punktem załadunku i miejscem wyładunku. Na ostateczny koszt może wpłynąć również niezbędność zapewnienia materiałów ochraniających przez firmę przewozową. Przykładowo, za przewóz lustra na odcinku od Gliwic do Warty kosztował blisko 250 zł. Natomiast za przewóz zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii kosztowało 200 złotych. Za przewóz rzeźby kamiennej na trasie Umianowice – Warszawa wydano kwotę 300 PLN.

Adres i termin nadania

Praga, Czechy

25 maj 2018

Adres i termin dostawy

la Jonquera, Hiszpania

28 maj 2018