(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

obraz (Nr 5356126)

obraz

Długość [m]:

2.8

Szerokość [m]:

0.3

Wysokość [m]:

1.7

Waga w kg (łączna):

10

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

nie rzucać

Opakowanie ładunku:

skrzynia

Budżet zlecenia [zł]:

400

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1403.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

14 lis 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki bywa problemem, któremu wypada poświęcić dużo zainteresowania, dlatego że są to prawie zawsze rzeczy o znacznej wartości, czy to materialnej, czy uczuciowej.

            Kiedy planujemy zlecić tego rodzaju transport w aukcji transportowej Clicktrans, kliknij w opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wówczas przeświadczenie, że przesyłka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Jeśli życzysz sobie, żeby firma transportowa zabezpieczyła pejzaż lub figurę, dodaj taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod zleceniem.

            Jeżeli chcesz sam zapakować obraz do przewozu, pamiętaj o kilku kluczowych wytycznych. Folia bąbelkowa jest idealna do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zadrapaniami. Jeśli zawijasz nią pejzaż, folia bąbelkowa nie może przywierać do farby, warto więc wcześniej zabezpieczyć dzieło w inną, lekką tkaninę, na przykład w pościel. Kiedy starasz się przewieźć rzecz w pudle czy skrzyni, obowiązkowo zapełnij puste miejsca między obrazem a przegrodami skrzyni. Świetnym pomysłem jest do tego wziąć specjalne bloki styropianowe lub syntetyczne napełniacze, często nadadzą się także, pogniecione kawałki papieru, na przykład czasopism. Znaczące jest, żeby pudło było zaledwie trochę większe niż przewożone dzieło sztuki, aby uniknąć obijania się w środku kartonu.

            Cena transportu rzeźby często zdarza się, że jest zaskakująco niska. Wykonany w giełdzie transportowej Clicktrans transport sporego malowidła na trasie Warszawa – Kraków odbył się za niecałe 100 zł.