(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Obraz (Nr 7792723)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Obraz
206 x 11 x 109 cm
25 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
25 kg
Dystans
2354 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 6 cze 2021 do 10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 11 cze 2021 do 16 cze 2021


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest zagadnieniem, któremu powinno się poświęcić dużo zainteresowania, bowiem są to niejednokrotnie rzeczy o wielkiej wartości, czy to materialnej, czy uczuciowej.

            Kiedy planujemy zlecić tego rodzaju transport w portalu Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy pewność, że przesyłka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Gdy życzysz sobie, żeby firma przewozowa zapakowała malowidło lub posąg, dodaj taką wiadomość w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Jeżeli możesz sam opakować dzieło sztuki do transportu, pamiętaj o garści najważniejszych wytycznych. Folia bąbelkowa jest perfekcyjna do ochronienia powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli owijasz nią malowidło, folia stretch nie może przylegać do farby, dobrze jest wcześniej owinąć dzieło w inną, lekką tkaninę, przykładowo w prześcieradło. Jeżeli starasz się przetransportować przedmiot w pudle lub skrzyni, koniecznie wypełnij puste miejsca między obrazem a przegrodami skrzyni. Warto do tego wziąć profesjonalne bloki styropianowe czy też syntetyczne wypełniacze, ale sprawdzą się również, pomięte kawałki makulatury, przykładowo magazynów. Kluczowe jest, aby pudło było raptem nieznacznie większe niż przewożone dzieło sztuki, aby uniknąć przemieszczania się w obrębie kartonu.

            Cena transportu dzieła sztuki może być zdumiewająco mała. Wykonany w serwisie Clicktrans przewóz pokaźnego obrazu na trasie z Krakowa do Warszawy odbył się za równe 100 PLN.