(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Obraz (Nr 7854893)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Obraz
160 x 10 x 140 cm
3 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
3 kg
Dystans
417 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 2 lip 2021 do 28 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Rudka-Sanatorium

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki bywa tematem, któremu trzeba przeznaczyć dużo uwagi, ze względu na fakt, że są to z reguły przedmioty o znacznej wartości, czy to majątkowej, czy sentymentalnej.

            Żeby znaleźć tego rodzaju transport w aukcji transportowej Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wówczas przeświadczenie, iż przesyłka zostanie zauważona przez firmę transportową. Gdy potrzebujesz, aby firma przewozowa spakowała malowidło czy rzeźbę, napisz taką informację w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość również uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Gdy chcesz sam zabezpieczyć rzeźbę do przewozu, pamiętaj o kilku ważnych podpowiedziach. Folia stretch będzie świetna do zabezpieczania powierzchni przed zarysowaniami. Kiedy owijasz nią malowidło, folia bąbelkowa nie może przywierać do pomalowanej powierzchni, dobrze jest wcześniej owinąć dzieło w inną, lekką dzianinę, przykładowo w prześcieradło. Gdy chcesz przetransportować dzieło w pudle czy skrzyni, obowiązkowo wypełnij puste przestrzenie między obrazem a przegrodami skrzyni. Warto do tego zastosować specjalne styropiany lub syntetyczne napełniacze, jednak sprawdzą się także, pogniecione skrawki papieru, np. magazynów. Kluczowe jest, aby opakowanie było tylko odrobinę większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć przemieszczania się w środku paczki.

            Cena przewozu dzieła sztuki często zdarza się, że jest zadziwiająco mała. Wykonany w serwisie Clicktrans przewóz dużego obrazu na odcinku Kraków – Warszawa odbył się za niecałe 100 złotych.