(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Obraz na płótnie 140 x 140 cm (Nr 5546483)

Długość [m]:

1.4

Szerokość [m]:

0.2

Wysokość [m]:

1.4

Waga w kg (łączna):

4

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Obraz musi być przewożony w pozycji pionowej unieruchomiony pasami zaciskowymi, najlepiej, aby był zaczepiony do ściany pojazdu. Nie można opierać żadnych innych przedmiotów o powierzchnię przesyłki gdyż grozi to uszkodzeniem płótna.

Opakowanie ładunku:

Obraz zapakowany w folię bąbelkową oraz tekturę.

Dystans: 189.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 4 gru 2019 do 5 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Opole

5 gru 2019


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa problemem, któremu trzeba poświęcić sporo uwagi, gdyż są to prawie zawsze przedmioty o znacznej wartości, czy to finansowej, czy uczuciowej.

            Żeby zlecić ten typ transportu w aukcji transportowej Clicktrans, zaznacz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy pewność, że przesyłka zostanie zauważona przez firmę transportową. Kiedy życzysz sobie, aby firma przewozowa zabezpieczyła płótno lub posąg, zapisz taką notkę w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, możesz także uściślić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Jeśli chcesz sam zapakować rzeźbę do transportu, pamiętaj o garści ważnych zaleceniach. Folia bąbelkowa będzie w sam raz do ochronienia powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli pakujesz nią malowidło, folia bąbelkowa nie może dotykać do farby, warto więc wcześniej owinąć dzieło w inną, delikatniejszą tkaninę, przykładowo w pościel. Kiedy starasz się przetransportować rzecz w pudełku lub kartonie, bezwarunkowo wypełnij puste miejsca między dziełem sztuki a przegrodami skrzyni. Warto do tego zastosować profesjonalne styropiany albo plastikowe napełniacze, ale nadadzą się także, pomięte kawałki makulatury, przykładowo magazynów. Istotne jest, żeby opakowanie było raptem nieznacznie większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć przesuwania się w środku pakunku.

            Cena transportu obrazu często zdarza się, że jest zdumiewająco niewysoka. Dokonany w giełdzie transportowej Clicktrans przewóz pokaźnego płótna na trasie Warszawa – Kraków odbył się za niecałe 100 PLN.