(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Obraz, standardowa wielkość (Nr 7554679)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Obraz, standardowa wielkość
130 x 90 x 10 cm
3 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
3 kg
Dystans
339 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 9 mar 2021 do 16 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 9 mar 2021 do 16 mar 2021


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest zagadnieniem, któremu powinno się przeznaczyć sporo zainteresowania, bowiem są to prawie zawsze przedmioty o znacznej wartości, czy to finansowej, czy uczuciowej.

            Żeby zlecić ten typ transportu w portalu Clicktrans, kliknij w opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy pewność, iż paczka zostanie zauważona przez firmę transportową. Kiedy życzysz sobie, aby firma transportowa zabezpieczyła płótno czy rzeźbę, umieść taką informację w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, nie ma przeszkód także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Jeśli chcesz sam opakować obraz do transportu, pamiętaj o garści kluczowych wskazówkach. Folia bąbelkowa jest doskonała do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zarysowaniami. Gdy owijasz nią malowidło, folia bąbelkowa nie powinna przylegać do pomalowanej powierzchni, można wcześniej owinąć malunek w inną, nieklejącą dzianinę, np. w prześcieradło. Kiedy starasz się przewieźć rzecz w pudełku czy skrzyni, bezwzględnie wypełnij puste miejsca między dziełem sztuki a ściankami skrzyni. Warto do tego użyć profesjonalne bloki styropianowe lub sztuczne wypełniacze, jednak sprawdzą się także, pogniecione skrawki makulatury, przykładowo magazynów. Ważne jest, żeby opakowanie było jedynie ździebko większe niż przewożone dzieło sztuki, żeby uniknąć przesuwania się w obrębie pakunku.

            Cena przewozu dzieła sztuki może być nadspodziewanie niska. Przeprowadzony w serwisie Clicktrans transport dużego obrazu na odcinku Kraków – Warszawa odbył się za tylko 100 złotych.