obraz x 2 (Nr 7584404)

obraz x 2
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
obraz
120 x 20 x 80 cm
8 kg
2
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
16 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

5 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New Hampshire, Ossipee

1 lip 2021


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest zagadnieniem, któremu trzeba przeznaczyć dużo zainteresowania, dlatego że są to zazwyczaj rzeczy o niemałej wartości, czy to finansowej, czy uczuciowej.

            Gdy chcemy zlecić tego rodzaju transport w portalu Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy pewność, iż paczka zostanie objęta odpowiednią troską przez przewoźnika. Gdy potrzebujesz, aby firma transportowa opakowała płótno czy rzeźbę, zapisz taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość także ustalić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Jeżeli możesz sam zabezpieczyć rzeźbę do przewozu, nie zapomnij o paru ważnych radach. Folia stretch jest perfekcyjna do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zadrapaniami. Jeśli owijasz nią obraz, folia stretch nie może przylegać do pomalowanej powierzchni, wypadałoby wcześniej zabezpieczyć dzieło w inną, delikatniejszą powłokę, np. w prześcieradło. Jeśli starasz się przewieźć przedmiot w pudełku czy kartonie, obowiązkowo zapełnij puste przestrzenie między rzeźbą a przegrodami kartonu. Można do tego użyć specjalne styropiany lub sztuczne wypełniacze, jednak sprawdzą się również, pogniecione skrawki papieru, np. czasopism. Istotne jest, żeby pudło było jedynie nieco większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć poruszania się wewnątrz pakunku.

            Cena transportu dzieła sztuki może być zdumiewająco niewysoka. Wykonany w serwisie Clicktrans transport pokaźnego obrazu na trasie Warszawa – Kraków odbył się za równe 100 zł.