Ocean Cruser (Nr 8038141)

Ocean Cruser
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Ocean Cruser
1130 x 370 x 350 cm
6500 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
6500 kg
Dystans
3500 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, La Línea De La Concepción

Od 1 lis 2021 do 31 gru 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Kiedy chcemy uzyskać dokładną wycenę za transport żaglówki, trzeba podać wymiary i wagę łodzi. Takie parametry można zdobyć od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się od końca dziobu do środka rufy, zaś wysokość liczy się od dna do najwyższej stałej części jachtu, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu jachtu. Rozeznanie się w wymiarach jachtu ułatwi firmom transportowym dobrać właściwą naczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, kiedy zestaw przekroczy 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, które komunikuje się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze żaglówki jest istotna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w którym będzie przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Przed transportem łodzi żaglowej, należy wyjąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić tylko te, które są konieczne na łajbie. Wszelkie przedmioty, jakie pozostały na łodzi żaglowej powinny zostać zabezpieczone i unieruchomione. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektryczne wyłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu łodzi żaglowej
Ceny przewozu żaglówki uzależnione są zazwyczaj od rozmiarów i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od odcinka między załadunkiem, a wyładunkiem. Koszty transportu niedużych żaglówek zaczynają się od 1,2 zł/km. Za transport większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Przykładowo, za transport żaglówki z Warszawy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Przy przewozie łodzi żaglowej na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.