(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-13 13:51

Octavia,C-Max,Astra

(Nr 2220240)

Marka i model:

Octavia, C-MAX,Astra

Waga w kg (łączna):

4300.00

Dystans: 1660.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Lodi, 26900, Włochy

3 sty 2018

Adres i termin dostawy

Chełm, 22-100, Polska

13 sty 2018