(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 19:23

octavia skoda kombi (Nr 2756232)

octavia skoda  kombi

Marka i model:

skoda octavia kombi

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 1172.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Moguncja, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny