(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-28 18:51

Ogar 205

(Nr 1465752)
Ogar 205

Marka i model:

Ogar 205

Waga w kg:

58.00

Budżet zlecenia [zł]:

40

Dystans: 476.40 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kępno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Morąg

Termin elastyczny