(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-07-23 20:09

ok 15 ton

(Nr 3002808)
ok 15 ton

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

15000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Materiał sypki nasiona

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 148.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje użycia całej powierzchni, wówczas użycie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz inne pojazdy spełniające zasady ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się wielkie pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka oraz furgon. Typ samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wskazanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Wypada także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, warto opisać ładunek. Ważna bywa również informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej wyłącznie przewóz, czy przykładowo załadunek i wyładunek. Kluczowy może być również czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to z reguły palety, paczki, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Orle, 87-875, Polska

23 lip 2018

Adres i termin dostawy

Głuchowo, Polska

28 lip 2018