(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ok. 150 kg Kafli Ceramicznych (Nr 5223918)

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

150

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Folia bąbelkowa

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 254.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Skibienko

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Transport różnych towarów

Koszt przewozu ładunków jest uzależniony od wielkości towaru, terminu przewozu oraz dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Rodzaje ładunków

Przewóz towarów rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - obejmują bazę, na której umieszcza się nieduże przedmioty lub paczki. Najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem palety są palety euro. Na tych platformach najczęściej przewozi się artykuły spożywcze, szkło, materiały budowlane (na przykład terakota, kamień itd.), okna jak również artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który należy transportować pojazdem - Tirem i zajmuje jedynie część przestrzeni do załadunku. Przy takim typie transportu stosuje się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Do takiego rodzaju transportu stosuje się różnego typu ciężarówki.

Kontenery – Przewóz pewnych towarów może wymagać kontenera – zwłaszcza przy przewozie ładunków w postaci płynu i towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można też transportować towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, kartonach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków płynnych i sypkich – można rozpoznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Pozostałe towary – ładunki, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów innych. Znajdują się tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu rusztowania czy transportu okien.