(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ok 3,5 tony miału workowanego (Nr 5132386)

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

3500

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Worki

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 534.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Reda

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Rychtal

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz innych ładunków

Koszt przewozu pozostałych ładunków bywa uzależniony od wielkości ładunku, daty transportu oraz odległości między miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Przewóz towarów dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podłoże, na którym rozkłada się mniejsze przedmioty lub paczki. Najpopularniejszym typem palety są palety euro. Na paletach często przewozi się meble, paczki, materiały budowlane (na przykład farby, panele itd.), okna czy materiały chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz ładunku, który musi być przewożony pojazdem - Tirem oraz zapełnia jedynie część przestrzeni do załadunku. Do tego typu transportu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy transportu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Do takiego rodzaju transportu korzysta się z różnego rodzaju samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Przewóz pewnych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – przede wszystkim przy przewozie ładunków w postaci płynu lub ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można także transportować towary drobne w paczkach – workach, kartonach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu materiałów płynnych i kawałkowych – bez problemu można poznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Inne ładunki – towary, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do tzw. towarów innych. Znajdują się tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu rusztowania czy transportu gąsienic od koparki.