(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

ok. 80 kartonow + 3 walizki + 2 rowery (Nr 4333977)

ok. 80 kartonow + 3 walizki + 2 rowery

Waga w kg (łączna):

2000.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

inne

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Dystans: 1898.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bridport

Od 15 maj 2019 do 22 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 15 maj 2019 do 26 maj 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym i pracochłonnym procesem, ale gdy poprawnie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez większych problemów.

            W pierwszym etapie należy zrobić eliminację posiadanych rzeczy. Kiedy czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jak jest uszkodzone, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich rzeczy nadadzą się mocne kartony, które warto zakupić lub podpytać o nie w najbliższym sklepie, który zazwyczaj przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, na przykład rozdzielić książki na parę pudeł, żeby bez trudności było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu pomoże przy rozpakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym lokalu. Pokaźne meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeśli posiadamy materiały izolujące, np. jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej kruche rzeczy, a gdy nie posiadamy folii, wówczas możemy wziąć pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Tymczasem małe rzeczy owińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w pudle.

            Zamawiając transport warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, lub trudności w dojeździe pod dom. Dodatkowo należy poinformować, jeśli pojawiają się szczególne zasady dotyczące jakiś mebli.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której dużo specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku oraz zabezpieczenie waszego dobytku.