(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Inne ładunki Dodano: 2018-02-22 11:16

okna

(Nr 2404204)
okna

Długość [m]:

2460

Szerokość [m]:

190

Wysokość [m]:

1860

Waga w kg (łączna):

130.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

KARTON FOLIA STRECH

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1670.00 km

Transport sprzętu AGD

    Koszt transportu ładunków jest zależny od wielkości ładunku, terminu przewozu oraz odcinka między miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

    Przewóz ładunków rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

    Palety - obejmują platformę, na której rozkłada się nieduże przedmioty lub paczki. Najbardziej znanym gatunkiem palety są palety euro. Na tych platformach często przewozi się meble, paczki, towary budowlane (na przykład farby, kamień itd.), drzwi czy produkty chemiczne.

    Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić pojazdem - Tirem oraz zajmuje tylko część przestrzeni ładunkowej. Do tego typu przewozu stosuje się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

    Pełny samochód dostawczy - FTL dotyczy transportu towaru, który wymaga całej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Przy takim typie transportu korzysta się z różnego rodzaju ciężarówki.

    Pojemniki metalowe – Transport niektórych towarów wymaga użycia kontenera – zwłaszcza w przypadku transportu ładunków w postaci płynu i ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można także przewozić towary drobne w paczkach – workach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych zdarza się również transport palet.

    Wywrotka – służy do przewozu ładunków płynnych i kawałkowych – można rozpoznać ją dzięki specyficznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej w tył lub na bok.

    Inne ładunki – towary, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdują się tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.

Adres i termin nadania

Mielec, Polska

24 lut 2018

Adres i termin dostawy

Paryż, Francja

25 lut 2018