Okna (Nr 7590503)

Okna
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Okna
320 x 180 x 200 cm
1120 kg
1
Łączna waga:
1120 kg
Dystans
0 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Rogów

Od 26 kwi 2021 do 10 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Connecticut, Farmington

Od 9 cze 2021 do 14 lip 2021


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w przewozie niedużych towarów (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są popakowane w worki, siatki lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest również przewożona na paletach. Metalowe pojemniki pomagają w transporcie zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy kontener posiada właściwy ekwipunek, który umożliwia montowanie i przenoszenie kontenera z jednego samochodu na drugi. Kontenery zwykle przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Najpopularniejszym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, zwykle określany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o pojemności prawie 33 metrów kwadratowych. Wymiary wewnątrz pojemników metalowych 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener typu 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować prawie 10 europalet. Pojemniki te zazwyczaj wykorzystuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – ich wymiary są porównywalne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów używa się do przewożenia materiałów pakowanych z góry i surowców sypkich.

Typ kontenera „flat rack” stosowany jest w transporcie pakunków ponadgabarytowych i ciężkich ładunków. Ten rodzaj pojemnika w wersji „collapsible” posiada dodatkowo składane ściany.

Dalszymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w transporcie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane ściany i dach. Kontenery typu „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, kontenery z wentylacją, pojemniki z obudową.

Cena transportu kontenera

Cena przewozu kontenera jest zależna od gabarytów i rodzaju przewożonego towaru, trasy oraz specjalnych elementów, które przewoźnik musi wykonać w trakcie przewozu.