(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Okna aluminise (Nr 6009313)

Okna aluminise

Długość [m]:

2.70

Szerokość [m]:

0.80

Wysokość [m]:

1.60

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

4 okna aluminowe

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1757.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Jadowniki

14 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

18 maj 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych przydałoby się z wyprzedzeniem rozpatrzeć możliwość osłonięcia przesyłki – w tym przypadku nie wystarczy typowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić elastycznymi fragmentami zabezpieczającymi. Delikatną rzecz bezpiecznie będzie zawinąć w folię stretch – w szczególności uwagę trzeba poświęcić rzeczom delikatnym i pamiętać, żeby wypełnić niezajęte przestrzenie w opakowaniu, żeby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia rzeczy folią, ważne jest również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

Jeśli transportujemy duże szklane elementy przykładowo szklane półki, to powinno się osłonić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się element zawijamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle oraz drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę informującą z takim samym napisem.

Mniejsze szklane elementy takie jak szklanki, butelki należy osłonić starymi kartkami z magazynów lub papierem. W dalszym kroku układamy je w pudełku w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Tak samo owijamy kryształy. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, na przykład żyrandole czy monitory, warto użyć dla dodatkowego zabezpieczenia elastyczne materiały, przykładowo bluzki oraz szmatki.

Koszt przewozu elementów kruchych uzależniony jest od wagi, wymiarów, trasy i terminu przewiezienia paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, gdy żądamy zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli chcemy, żeby to firma przewozowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska kosztował około 140 PLN. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 złotych.