(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

okna i drzwi + szyby (Nr 4874974)

okna i drzwi + szyby

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

5000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

okna drzwi z przeszkleniami + szyby

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Witów

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Kanada, Quebec, Montreal

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których przewóz wymaga szczególnej ostrożności uważa się przesyłki, które łatwo ulegają defektom oraz są kruche i nietrwałe. Zaliczamy do nich np. dekoracje, przedmioty tłukące się, antyki, wyroby gliniane oraz przedmioty zrobione z łamliwych surowców. W gronie najczęściej przetransportowywanych rzeczy możemy wyróżnić gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, lustra oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia należytego osłonięcia transportu jest zasadnicza. Warto wykorzystać surowce chroniące takie jak: folia bąbelkowa, folia stretch oraz papier. Folii bąbelkowej oraz tekturę najlepiej skorzystać do ochronienia mniejszych przedmiotów – można je uzyskać w sklepie budowlanym lub w serwisach internetowych. Tymczasem folia stretch wykorzystywana jest do opakowania całej rzeczy. Do zabezpieczenia pakunku można wykorzystać również koce, styropian, magazyny, ręczniki i taśmy.

 

Cena transportu paczki o szczególnej ostrożności

 

koszt transportu przesyłki, która wymaga wyjątkowej ostrożności zależy od wagi i wielkości, a także od odcinka pomiędzy punktem załadunku oraz miejscem wyładunku. Na decydującą cenę może zaważać również potrzeba zapewnienia surowców osłaniających przez firmę przewozową. Przykładowo, za przewóz lustra na trasie Gliwice – Warta zapłacono prawie 250 złotych. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek na trasie Holandia – Łódź wydano kwotę 200 zł. Za przewóz rzeźby z kamienia na trasie Umianowice – Warszawa wydano kwotę 300 PLN.