(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Okna i panele pcv (Nr 6476744)

Okna i panele pcv

Długość [m]:

3.2

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

0.20

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Najlepiej jak będzie drewniany stojak na okna

Opakowanie ładunku:

Załadunek w Zgorzelcu w dwóch różnych miejscach: 1. OKNA PCV - 7 sztuk z czego jedno o wiekszych rozmiarach 1,5m x 3,2m 2. PANELE PODŁOGOWE - 30 paczek (66m2)

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 946.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Zgorzelec

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Lavena Ponte Tresa

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których transport wymaga szczególnej ostrożności uważa się przesyłki, które łatwo ulegają defektom oraz są delikatne i nietrwałe. Kwalifikujemy do nich np. dekoracje, elementy szklane, antyki, wyroby gliniane oraz rzeczy wykonane z łamliwych tworzyw. Wśród nieustannie przewożonych rzeczy natrafimy na gitary, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia właściwego zabezpieczenia transportu jest kluczowa. Opłaca się zastosować surowce osłaniające takie jak: folia stretch, folia bąbelkowa oraz kartony. Folii bąbelkowej i tekturę dobrze jest użyć do ochronienia mniejszych fragmentów – można je kupić w sklepie budowlanym lub w sklepach internetowych. Tymczasem folia stretch używana jest do osłonięcia całego przedmiotu. Do osłonięcia pakunku można wziąć także koce, styropian, magazyny, ubrania i taśmy.

 

Koszt transportu przesyłki o nadzwyczajnej ostrożności

 

koszt przewozu przesyłki, która wymaga szczególnej ostrożności uzależniony jest od wagi i wymiarów, a także od odległości między miejscem załadunku oraz punktem rozładunku. Na końcowy koszt może wpłynąć także potrzeba dostarczenia materiałów zabezpieczających przez firmę przewozową. Na przykład, za transport lustra na odcinku Warta - Gliwice wydano blisko 250 PLN. Tymczasem za transport zegara kominkowego z Holandii do Łodzi kosztowało 200 PLN. Za transport rzeźby kamiennej z Umianowic do Warszawy zapłacono 300 złotych.