(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Okna nowe drewniane do kamienicy, rózne wymiary (Nr 5165282)

Okna nowe drewniane do kamienicy, rózne wymiary

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

2.1

Waga w kg (łączna):

2000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

okna na palecie, skręcone i ostreczowane

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1365.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Wilkowiecko

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Kalmar Län, Västervik

23 sty 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zagospodarowanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania drobny towar, który nie wymaga zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga skorzystania z dużej powierzchni, wówczas użycie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i pozostałe pojazdy spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Wypada także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, trzeba opisać opakowanie. Ważna jest także informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy na przykład załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem jest również termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, opłaca się skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.