(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Okna pcv (Nr 5469572)

Okna pcv

Długość [m]:

200

Szerokość [m]:

10

Wysokość [m]:

175

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 1504.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Iwkowa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Hauts-De-France, Willerval

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy szklanych, kruchych lub łamliwych należy z wyprzedzeniem zatroszczyć się o możliwość zabezpieczenia paczki – w tym przypadku nie wystarczy jedynie karton. Niezajętą przestrzeń paczki trzeba zapełnić elastycznymi fragmentami ochronnymi. Element kruchy bezpiecznie będzie zawinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze swoje zainteresowanie trzeba poświęcić elementom kruchym i dodatkowo należy zapełnić wolne przestrzenie w opakowaniu, żeby się one nie poruszały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą pakową. Nie licząc zabezpieczenia elementu folią, ważne jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

Jeżeli transportujemy wielkie szklane przedmioty np. szklane półki, to należy ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed zarysowaniem. Szklany przedmiot okręcamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

Mniejsze ze szkła przedmioty np. kieliszki, lampki należy owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub papierem. Następnie umieszczamy je w kartonie w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą pakujemy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, przykładowo żyrandole lub telewizory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, przykładowo ręczniki lub szmatki.

Koszt transportu elementów kruchych uzależniony jest od ciężaru, wielkości, trasy i terminu realizacji przesyłki. Ważne znaczenie może mieć również fakt, jeżeli żądamy zastosowania specjalnych tworzyw zabezpieczających (jeśli zależy nam na tym, żeby to firma transportowa zabezpieczyła przedmiot). Przykładowo, na Clicktrans.pl transport szklanych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska to wydatek zaledwie 140 PLN. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice to wydatek rzędu 250 zł.