okna Pcv (Nr 5639347)

okna Pcv

Długość [m]:

1.60

Szerokość [m]:

0.10

Wysokość [m]:

2.30

Waga w kg (łączna):

900.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

szklo na stojakach, dwa stojaki

Opakowanie ładunku:

Chce przewizc 18 dosc malych okien z PVC, najwueksze ma wysokosc 2,30 m

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1005.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Grand-Est, Custines

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, kruchych lub niewytrzymałych jest konieczność zawczasu zadbać o możliwość osłonięcia paczki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Pustą przestrzeń pakunku trzeba zapełnić gąbczastymi częściami osłaniającymi. Przedmiot najlepiej owinąć w folię bąbelkową – przede wszystkim swoje zainteresowanie trzeba poświęcić rzeczom kruchym oraz pamiętać, żeby wypełnić niezajęte miejsca w opakowaniu, żeby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia przedmiotu folią, zasadnicze jest także otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudła.

Kiedy transportujemy duże szklane elementy na przykład szyby, to powinno się osłonić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed popękaniem. Łatwo tłukący się przedmiot owijamy szczelnie folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w kartonie i czytelnie umieszczamy napis „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę ostrzegawczą z takim samym komunikatem.

Drobne ze szkła przedmioty przykładowo szklanki, butelki dobrą praktyką jest osłonić niepotrzebnymi gazetami lub papierem. Następnie układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W ten sam sposób pakujemy kryształy. W przypadku większych szklanych przedmiotów, przykładowo żyrandole czy telewizory, wypada wykorzystać dla dodatkowego ochronienia elastyczne materiały, takie jak bluzki lub gąbki.

Koszt przewozu elementów specjalnej ostrożności zależy od wagi, wielkości, trasy oraz daty realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, kiedy życzymy sobie użycia specjalnych materiałów zabezpieczających (jeśli życzymy sobie, żeby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 PLN.