(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Inne specjalnej ostrożności Dodano: 2018-04-30 10:14

Okno (Nr 2645776)

Długość [m]:

2.45

Szerokość [m]:

0.10

Wysokość [m]:

1.93

Waga w kg (łączna):

60.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Specjalna paleta do przewozenia okien

Opakowanie ładunku:

Bez opakowania

Budżet zlecenia [zł]:

150

Dystans: 164.00 km

Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

    Za paczki, których przewóz zobowiązuje do nadzwyczajnej uwagi uważa się przesyłki, które często ulegają uszkodzeniom oraz bywają kruche i łamliwe. Zaliczamy do nich np. instrumenty muzyczne, przedmioty szklane, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy wykonane z delikatnych materiałów. W gronie nieustannie przetransportowywanych przedmiotów znajdziemy gitary, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, zegary oraz stoły bilardowe.

    Kwestia odpowiedniego osłonięcia przesyłki jest strategiczna. Dobrą praktyką jest użyć tworzywa osłaniające jak na przykład: folia bąbelkowa, folia stretch lub kartony. Folii bąbelkowej oraz kartony dobrze jest użyć do osłonięcia niedużych przedmiotów – można je zakupić w sklepie budowlanym lub w portalach w sieci. Tymczasem folia stretch wykorzystywana będzie do owinięcia całego przedmiotu. Do osłonięcia paczki można zastosować także koce, styropian, czasopisma, ubrania i taśmy.

Koszt przewozu pakunku o wyjątkowej ostrożności

    Cena transportu przesyłki, która jest nadzwyczajnej ostrożności zależy od ciężaru i wielkości, a także od odległości między miejscem załadunku i punktem wyładunku. Na końcową cenę może mieć wpływ także potrzeba zapewnienia materiałów ochraniających przez firmę transportową. Przykładowo, za transport lustra na trasie Gliwice – Warta wydano blisko 250 zł. Natomiast za przewóz zegara kominkowego na odcinku z Łodzi do Holandii zostało zapłacone 200 zł. Za transport rzeźby kamiennej z Umianowic do Warszawy wydano kwotę 300 złotych.

Adres i termin nadania

Kielce, Polska

7 maj 2018

Adres i termin dostawy

Góra Kalwaria, 05-530, Polska

7 maj 2018