okno (Nr 6603087)

Długość [m]:

0.2

Szerokość [m]:

1.4

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

40

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

okno zawiera szyby

Opakowanie ładunku:

okno używane

Budżet zlecenia [zł]:

100

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 358.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Józefów

Od 12 lis 2020 do 16 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bieruń

Od 13 lis 2020 do 17 gru 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie rzeczy szklanych, delikatnych lub łamliwych warto zawczasu pomyśleć o możliwości zabezpieczenia pakunku – w tym przypadku nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić miękkimi częściami ochronnymi. Przedmiot bezpiecznie będzie owinąć w folię stretch – głównie swoje zainteresowanie należy poświęcić rzeczom ze szkła i dodatkowo należy zapełnić niezajęte przestrzenie w pudle, aby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc zabezpieczenia szkła folią, znaczące jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

Kiedy transportujemy wielkie szklane elementy na przykład lustra, to należy ochronić je zarówno przed pęknięciem jak również przed popękaniem. Ze szkła element okręcamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

Niewielkie ze szkła przedmioty np. szklanki, lampki należy owinąć starymi kartkami z magazynów lub ręcznikami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudełku w ten sposób, aby nie dotykały się. Podobną metodą układamy kryształy. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się przedmiotów, takich jak lampy czy telewizory, dobrą praktyką jest wykorzystać dla dodatkowej osłony miękkie materiały, takie jak ubrania oraz gąbki.

Koszt transportu elementów delikatnych uzależniony jest od wagi, formatów, trasy oraz terminu przewiezienia paczki. Istotne znaczenie może mieć również fakt, gdy życzymy sobie użycia specjalnych materiałów ochraniających (jeśli chcemy, aby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Na przykład, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska cena wyniosła niecałe 140 złotych. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice cena wyniosła 250 PLN.